Velg en side

Har kommunen rett til å stenge vannet til kunder som ikke betaler for seg?

I Vann- og avløpsrett kapittel 3.2 behandles spørsmålet om kommunens rett til å stenge vannet. Det fremgår der at svaret er ja med forbehold.

Behovet for å sette makt bak gebyrkrav (årsgebyr) kan normalt best løses via legalpanten i vass- og avløpsanleggslova § 6.